• Odwiedziny: 8120039

BĄDŹ EKO na matematyce

Z okazji obchodów ŚWIĘTA SZKOŁY pod hasłem „Bądź Eko”

wszyscy uczniowie klas IV – VII w ramach lekcji matematyki

przeprowadzili trzydniowe badania zużycia wody w swoich gospodarstwach domowych.

Celem projektu było uświadomienie uczniom znaczenia wody dla życia człowieka, promowanie proekologicznych zachowań, a co najważniejsze,  jakie ilości wody są przez nich zużywane.

Dzięki projektowi młodzież uczy się wnioskowania, przewidywania skutków działania oraz inspirowania do podejmowania praktycznych działań.

Po badaniach na lekcjach matematyki została przeprowadzona analiza wyników  uczniów oraz rozwiązywane były zadania dotyczące ilości zużycia wody w różnych dziedzinach życia.

Uczniowie na podstawie swoich doświadczeń szukali sposobów na oszczędzanie wody.

Chętne osoby wykonały prezentacje na temat roli wody w życiu oraz sposobów jej oszczędzania i przedstawiły ją kolegom.

Taka lekcja matematyki uświadomiła uczniom, że sami mogą przyczynić się do oszczędzania wody, a tym samym pozytywnie wpłynąć na jakość życia w przyszłości.

Dzięki lekcji uczniowie odkryli, że matematyka ma zastosowanie w życiu codziennym.

Małgorzata Andrzejewska