WRZESIEŃ' 2021 W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Zapraszamy do naszej szkolnej świetlicyUśmiech

W roku szkolnym 2021/2022,  rozwijając zainteresowania wybranymi krajami europejskimi, realizujemy plan pracy świetlicy szkolnej

pt. „Co warto wiedzieć o krajach europejskich?”. We wrześniu wzbogacaliśmy wiedzę na temat Niemiec.

Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego upłynęły nam na wakacyjnych wspomnieniach, grach i zabawach integracyjnych oraz omówieniu zwyczajów naszej świetlicy. W trosce o wspólne bezpieczeństwo rozmawialiśmy na temat obowiązujących regulaminów oraz wytycznych związanych z pandemią i reżimem sanitarnym. Nie zabrakło także utrwalania zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Dużą radość sprawiały dzieciom nie tylko zabawy na świeżym powietrzu, ale również zajęcia plastyczne pn. „Kolorowy świat plastyki” oraz „Zajęcia szachowe” - najdłuższa rozgrywka trwała prawie 3 godziny! ????

Żegnając lato, powitaliśmy jesień - porę roku pełną ciepłych kolorów, które pozwoliły nam stworzyć oryginalne dekoracje.

W ramach obchodów dni edukacyjnych świętowaliśmy Dzień Jabłka (28.09) oraz Dzień Głośnego Czytania (29.09).

Tradycyjnie też świetlica włączyła się w akcję „Sprzątanie świata - Polska 2021”. Warto również wspomnieć, że grupa wychowawców świetlicy jest inicjatorem w SP 150 ploggingu, czyli zbierania śmieci podczas biegania.

Wszystkim Uczniom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy dobrej zabawy w kolejnych miesiącach.