PAŹDZIERNIK W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Październik’2021 w świetlicy szkolnej

W pierwszym tygodniu października rozwijaliśmy wiedzę na temat DRZEW. Uczniowie poznali ich rolę w przyrodzie i życiu człowieka,             zapoznali się ze sposobami ich ochrony oraz doskonalili znajomość gatunków drzew i liści. Uczniowie klas 3 - uczestnicy świetlicowego koła fotograficznego „Okiem przyrodnika” wykonali fotografie drzew - ulubiony okaz, pomnik przyrody, spotkane przypadkowo lub to z jakiegoś powodu niezwykłe…

Zakończeniem naszych przyrodniczych działań były świetlicowe obchody Dnia Drzewa (08.10). Nie zabrakło także rozmów na temat darów jesieni i zachęcaniu uczniów do spożywania zdrowego śniadania: owoców i warzyw ????.

Kolejnym powodem do świętowania były obchody Dnia Edukacji Narodowej (14.10). W czasie naszych zajęć podkreślaliśmy rolę nauczycieli w poznawaniu świata oraz znaczenie pozostałych pracowników szkoły. Były również budowle konstrukcyjne z różnych klocków oraz zagadki i rebusy o szkole. Dużym zainteresowaniem cieszy się także świetlicowy „Klub gier planszowych”. Poprzez zabawy z wykorzystaniem gier planszowych uczniowie kształtują postawy koleżeńskie, uczą się opanowania i cierpliwości, wyrabiają nawyki przestrzegania dyscypliny oraz reguł gry.

To wesołe spędzenie czasu w świetlicy szkolnej oraz nauka poprzez zabawę.

Rozwijając postawę ciekawości poznawczej oraz zainteresowanie wybranymi krajami europejskimi, wzbogacaliśmy wiedzę na temat Francji – największego kraju Europy. Poznaliśmy wiadomości o tradycji, kulturze i życiu ludzi we Francji. Na zakończenie zajęć powstał kolejny plakat do naszej „europejskiej galerii”.

Na zakończenie miesiąca poruszaliśmy tematykę związaną z pamięcią o zmarłych. Rozmawialiśmy na temat poszanowania miejsc pamięci oraz tradycji palenia zniczy. Poznaliśmy także sylwetki sławnych Polaków z przeszłości. Zajęcia te wpisały się w działania w ramach akcji MEiN „Szkoła pamięta”.

DZIĘKUJEMY Radzie Rodziców za ufundowanie do świetlicy szkolnej zestawów komiksów. Nasza „komiksowa codzienność” będzie rozwijać zainteresowania czytelnicze uczniów edukacji wczesnoszkolnej!