LISTOPAD W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Świetlica szkolna w listopadzie...

Oj, działo sięUśmiech

Na początku miesiąca rozmawialiśmy o naszym zdrowiu - poznaliśmy aktywności prozdrowotne, prawidłowe nawyki higieniczne oraz produkty żywnościowe, które sprzyjają naszemu zdrowiu. Zajęcia uświadomiły uczniom, że styl życia i nawyki żywieniowe jakie prezentujemy od najmłodszych lat wpływają na nasze dorosłe życie.

Świętując 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości tematyka naszych zajęć koncentrowała się wokół patriotyzmu. Mówiliśmy o tym, jak  być dobrym Polakiem, jakie było znaczenie pojęcia „Niepodległość” dawniej i jak należy rozumieć go dzisiaj. Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonali okolicznościowe prace związane z naszym krajem, hymnem i godłem.

Zajęcia świetlicowe to czas rozbudzania zainteresowań historycznych nie tylko w miesiącu listopadzie. Chętni uczniowie poszerzają swoją wiedzę o historii podczas spotkań świetlicowego koła historycznego „Od legend do historii”. Dzieci poznały już legendy związane ze stolicami państwa polskiego - legendy krakowskie i warszawskie, legendy związane z odzyskaniem niepodległości oraz legendy z sąsiednich krajów - związane z Pragą. W październiku br. uczniowie przygotowali prace plastyczne na konkurs „Nigdy więcej wojny”. Prace powstały na podstawie losów małej, warszawskiej dziewczynki Danusi Wrzecion, ukazując jej losy w czasie II wojny światowej, w tym Powstania Warszawskiego. Obecnie uczniowie przygotowują się do udziału w kolejnej edycji dzielnicowego konkursu wiedzy „Znam legendy polskie”.

Rozwijając zainteresowania kulturą poznawaliśmy baśnie z różnych narodów, a z okazji Dnia Pluszowego Misia poznaliśmy sylwetki bajkowych bohaterów. Następnie mówiliśmy o naszych talentach i hobby. Oglądaliśmy książki, ćwiczyliśmy, konstruowaliśmy, graliśmy… Wszystko po to, aby rozwijać nasze zainteresowania. Jak widać, kreatywność nie jest nam obca ????.

Wraz z końcem miesiąca w naszej świetlicy zrobiło się bardzo magicznie. Zgodnie z tradycją andrzejkową dzieci wzięły udział w zabawach i wróżbach, które - traktowane z przymrużeniem oka - wprawiły je w radosny nastrój oraz przysporzyły wielu uśmiechów.