GRUDZIEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Grudzień to wyjątkowy miesiąc.

Od pierwszych dni towarzyszy mu nastrój wyczekiwania…

Najpierw na przybycie ulubionego Świętego - Mikołaja, a następnie na magiczne święta  Bożego Narodzenia. Odliczając dni do tych szczególnych chwil, rozmawialiśmy na temat zwyczajów, tradycji i symboli świątecznych. Podczas zajęć rozbrzmiewały melodie kolęd i pastorałek oraz świątecznych piosenek – nie tylko w języku polskim.

Świątecznym zajęciom towarzyszyło tworzenie prac plastycznych wykonanych różnymi technikami i materiałami. Na dekoracjach bardzo szybko pojawiły się choinki, Mikołaj, aniołki, łańcuchy, gwiazdy, witraże oraz świąteczne ozdoby.

Kontynuując poznawanie krajów europejskich, odkrywaliśmy Hiszpanię – poszerzyliśmy zainteresowania warunkami życia, kulturą i językiem mieszkańców tego kraju. Poznaliśmy również położenie Hiszpanii w Europie, a także przysmaki kulinarne i wybrane słówka w języku hiszpańskim.

Rozwijając talenty i zainteresowania uczniów klas 1-3 uczęszczających do naszej świetlicy, przystąpiliśmy do dwóch dzielnicowych konkursów pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy Pani Urszuli Kierzkowskiej, zorganizowanych przez świetlicę SP 364. Chętni uczniowie przystąpili do szkolnych eliminacji konkursu „Mali architekci”, które polegały na grupowym stworzeniu budowli z dowolnych klocków oraz „Zatańczmy razem”, które wiązały się z przygotowaniem w grupie krótkiego występu tanecznego.

Grudniowy czas spędzony w świetlicy wprowadził nas w świąteczny nastrój, który - oprócz choinki i pierogów ????  jest mile widziany w każdym domu!

WESOŁYCH ŚWIĄTUśmiech