LUTY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Miesiąc luty rozpoczęliśmy od zimowego wypoczynku.

Po powrocie z ferii zrobiło się u nas „czerwono”, ponieważ 14 lutego świętowaliśmy walentynki.

Następnie zamieniliśmy się w odkrywców kolejnego kraju europejskiego – tym razem była to Grecja.

17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Z tej okazji świetlicowe koło fotograficzne zaprosiło uczniów klas 1-3 do udziału z konkursie fotograficznym. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród. Zdjęcia konkursowe utworzyły nam „kocią galerię”, a z prac plastycznych wykonanych w  świetlicy przygotowaliśmy wystawę czteronożnych pupili.

Następnie radośnie wkroczyliśmy w karnawał. Był to czas poznawania historii i zwyczajów karnawałowych oraz wspólnych zabaw i tańców integracyjnych. Okres karnawału zakończyliśmy tłustym czwartkiem, w czasie którego  nie zabrakło słodziutkich pączków.

W czasie zabaw swobodnych w świetlicy „królują” gry planszowe oraz budowle konstrukcyjne, a na prowadzenie wyszli „pasjonaci LEGO”. Chętni uczniowie wykonali również prace na ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Po co słoń trąbę ma?”

Jak widać, nie brakuje nam pomysłów na rozwijanie naszych pasji i zainteresować.

Ciekawe, co spotka nas w marcu?