CZERWIEC W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Czerwiec to miły miesiąc dla dzieci, gdyż wtedy przypada ich święto...

Czerwiec w naszej świetlicy

Czerwiec to miły miesiąc dla dzieci, gdyż wtedy przypada ich święto. Świetlica szkolna co roku stara się uczcić ten dzień, przygotowując dla najmłodszych różne atrakcje. Gry sportowe, odpoczynek pod chmurką, tańce na świeżym powietrzu - każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz zabaw, które wywołały wiele radości, dzieciom zostały również przypomniane ich prawa oraz obowiązki. Miesiąc czerwiec to także święto Taty. Z tek okazji w świetlicy powstały okolicznościowe kartki z życzeniami dla tatusiów.

Podczas zajęć edukacyjnych z cyklu „Poznajemy kraje europejskie” wyruszyliśmy w podróż do Czech poznając kulturę tego kraju, jego tradycje, język, zabytki oraz bohaterów czeskich baśni i bajek.

Następnie - rozwijając zainteresowania pięknem naszego kraju - odkrywaliśmy piękno polskich zakątków. Podróżując „palcem po mapie” zgłębiliśmy wiedzę na temat wybranych regionów Polski.

W ramach wdrażania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa włączyliśmy się w akcję "Czytanie na trawie". 10 czerwca pani Sylwia Młodecka czytała „Matyldę” wychowankom świetlicy oraz dzieciom z oddziałów przedszkolnych.

Zbliżając się wielkimi krokami do zakończenia roku szkolnego oraz upragnionych wakacji uczniowie spędzając czas w świetlicy grali w gry planszowe, budowali z klocków przestrzenne konstrukcje, uczestniczyli w zabawach na świeżym powietrzu a także prowadzili obserwacje przyrodnicze w szkolnym ogrodzie.

Ostatni tydzień zajęć dotyczył bezpieczeństwa w czasie wakacji. Uczniom zostały przypomniane właściwe zasady zachowania podczas letniego wypoczynku oraz numery alarmowe. Powstały również prace plastyczne obrazujące wakacyjne plany i marzenia.

Życzymy Naszym Wychowankom wspaniałego wypoczynku, słonecznych i bezpiecznych wakacji!