GRUDZIEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Grudzień to wyjątkowy czas w roku...

Z nadzieją i niecierpliwością czekamy na zimę, pierwszy śnieg, zabawy w białym puchu, Mikołaja, prezenty, gwiazdkę i …Święta Bożego Narodzenia. To czas wspaniałej atmosfery, gdzie pomoc drugiemu człowiekowi, wspólnie spędzony czas nabierają ogromnego znaczenia. Nauczyciele i uczniowie naszej świetlicy przygotowali wspaniałe materiały, kartki świąteczne i ozdoby na kiermasze charytatywne organizowane w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy!

Wspólnie odliczając dni do Świat Bożego Narodzenia, rozmawialiśmy na temat zwyczajów, tradycji i symboli świątecznych. Podczas zajęć rozbrzmiewały melodie kolęd i pastorałek oraz świątecznych piosenek.

Grudzień rozpoczął się u nas od niezwykłej wizyty Świętego Mikołaja. Miny dzieci bezcenne! Nasi mali detektywi doszukiwali się podobieństwa do jednego z naszych wychowawców, ale zabawa i tak była wspaniała. smile

Przez cały grudzień wspólnie tworzyliśmy cudowne dekoracje świąteczne, dzięki którym nasza świetlica stała się niczym bajkowa kraina. Bardzo szybko pojawiły się choinki, Mikołaje, aniołki, łańcuchy, gwiazdy, witraże oraz świąteczne ozdoby. W czasie zajęć rozwijających zainteresowania uczniów prowadzonych przez nauczycieli świetlicy szkolnej „Zręczne Ręce” powstały niezwykłe prace, które dumnie zdobią nasz „Szkolniaczek”.

Kontynuując temat Ja-Ty-My Obywatele Europy wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat Finlandii. To wspaniała kraina tysiąca jezior, reniferów i zorzy polarnej.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom i potrzebom naszych uczniów, braliśmy także czynny udział w kibicowaniu podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022. Ależ to były emocje! Budowaliśmy stadiony z klocków, rozgrywaliśmy na nich mecze za pomocą zawodników z Lego i piłek z papieru…dziecięca wyobraźnia nie zna granic!

A kiedy wreszcie spadł długo wyczekiwany śnieg, skorzystaliśmy z możliwości białego szaleństwa. Lepienie bałwana, rzucanie śnieżkami do celu, zabawy w białym puchu to coś, co dzieci lubią najbardziej. wink

Oj działo się, działo….

I choć grudzień to w szkole miesiąc krótki, udało się nam zrealizować wiele ciekawych zadań.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt

i  do zobaczenia w 2023 roku!