JESIEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Październik i listopad 2022 w świetlicy szkolnej!

Jesień w naszej świetlicy minęła w okamgnieniu!

Interesujące zajęcia, gry i zabawy edukacyjne oraz wspólnie spędzony czas, także na świeżym powietrzu- to nasza wesoła, świetlicowa codzienność.

Jesienią rozwijaliśmy i poszerzaliśmy naszą wiedzę na temat zwierząt. Poznaliśmy ich rolę w przyrodzie i życiu człowieka. Zapoznaliśmy się ze sposobami ich ochrony oraz bezpiecznej, nieinwazyjnej pomocy jaką możemy im przekazać. Dokarmianie zwierząt, dbałość o ich dobrostan, schroniska dla zwierząt to ważna sprawa!

W październiku wspólnie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. ..

Życzeniom, zabawom, rebusom i tematycznym zagadkom nie było końca! Rozwijając postawę ciekawości poznawczej oraz zainteresowanie europejskim dziedzictwem kulturowym  poznaliśmy legendy polskie oraz legendy innych narodów.  W ramach zajęć Mindfulness ciche czytanie na dywanie było dla nas jednym ze sposobów relaksacji.

Łączenie tradycji z nowoczesnością to nasze kolejne wyzwanie. Wspólnie z nauczycielami wykonaliśmy wspaniałe dekoracje z okazji Halloween oraz obchodziliśmy polskie tradycje Święta Zmarłych. Pamięć o tych, którzy odeszli polskie tradycje są dla nas bardzo ważne.

Dbanie o zdrowie to także ważna sprawa! W świetlicy szkolnej obchodziliśmy więc Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji naszą świetlicę odwiedziła Pani Pielęgniarka, która opowiedziała uczniom o zdrowych nawykach i o tym, jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny.

W listopadzie uczciliśmy także Święto Niepodległości. Z tej okazji nasze sale świetlicowe zyskały okolicznościowe dekoracje. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne oraz kotyliony. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w biegu z okazji Święta Niepodległości. Wspólnie przebiegli dystans 1300m w symbolicznym czasie 11 minut i 11 sekund. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, dyplomy oraz drobne słodkie upominki. Wszyscy uczniowie świetlicy wzięli również udział w koncercie patriotycznym w wykonaniu zespołu FORTE oraz wspólnie odśpiewali  hymn państwowy.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF, 20 listopada także był dla nas dniem wyjątkowym. Z tej okazji nasi uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, wykonali kwiaty i serca w kolorach UNICEF oraz wzięli udział w Marszu Praw Dziecka na terenie naszej szkoły.

Dzień Pluszowego Misia to kolejny wyjątkowy czas w naszej świetlicy. Nie zabrakło wtedy  wśród nas głównych bohaterów tego dnia – pluszowych misiów.  Ten jesienny listopadowy czas zakończyliśmy grami, zabawami i wróżbami andrzejkowymi pamiętając, aby traktować je z przymrużeniem oka.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim dzieciom za wspaniałą wspólną naukę przez zabawę...

Wszystkich Uczniów, Dzieci, Nauczycieli i Rodziców jeszcze raz serdecznie zapraszamy na naszego świetlicowego Facebooka (Świetlica SP150), gdzie na bieżąco można śledzić wszystkie nasze działania.

Do zobaczenia wkrótce!