STYCZEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W świetlicy szkolnej wspólnie rozpoczęliśmy

i świętowaliśmy Nowy Rok 2023!

Z  początkiem nowego roku omówiliśmy tradycje, podjęliśmy noworoczne postanowienia, snuliśmy plany na przyszłość i rozpoczęliśmy kolorowy Karnawałsmile

Zgodnie z naszym planem w tym miesiącu przenieśliśmy się (oczywiście wirtualnie) do…Anglii, gdzie króluje nie tylko Król Karol , ale także…popołudniowa herbatka. Poznaliśmy nie tylko sam kraj, jego położenie, zabytki, architekturę, ale także mieszkających tam ludzi i ich zwyczaje. Ciepła herbatka była nie tylko bardzo smaczna, ale także rozgrzewająca w te chłodne zimowe dni.

Z Panią Sylwią rozpoczęliśmy czytanie kolejnej książki naszego ulubionego autora Roalda Dahla, „Charlie i wielka szklana winda”, która jest kontynuacją dobrze nam znanej historii „Charlie i fabryka czekolady”. Był on właśnie Anglikiem, a podczas zajęć czytelniczych poznajemy jego twórczość i  motto życiowe „Dopóki ktoś nas kocha, nieważne, kim jesteśmy i jak wyglądamy.”

Nie zapomnieliśmy także o naszych najbliższych. Dzień Babci i Dziadka był dla nas okazją, aby docenić ich obecność w naszym życiu i pokazać im naszą miłość i wsparcie. Przygotowaliśmy nie tylko piękne dekoracje, ale także życzenia, laurki i portrety.

Regularnie rozwijaliśmy  nasze  zainteresowania podczas zajęć historyczno-literackich Legendy z całego świata. „Dedal i Ikar”, „Poznańskie Koziołki”, „Legenda o śpiących Rycerzach”, „Legenda o Świętej Kindze”, to tylko nieliczne tytuły, które dzięki wspaniałej Pani Zosi nie są nam obce!  Przygotowane przez nauczycieli ciekawe rekwizyty i materiały zachęcają nas do nauki i przy okazji są dla nas ogromną frajdą. Lampa solna, czy taniec zbójnicki zrobiły w świetlicy furorę!smile

W czasie pobytu w świetlicy, mamy także do dyspozycji bardzo cenny dla nas czas wolny. Uwielbiamy wtedy bawić się pod okiem wychowawców na własnych zasadach, w tylko nam znane i przez nas wymyślone ciekawe zabawy. Teatr, odgrywanie scen filmowych, przedstawienia świetlicowe w reżyserii dzieci oraz niezliczone zabawy konstrukcyjne. Klocki to nasze imperium, potrafimy z nich wyczarować cuda: statki, wieże, wioski, stadiony…, a efekty naszych działań można podziwiać w galerii.

W tej najchłodniejszej porze roku postanowiliśmy także pomóc zwierzętom, organizując zbiórkę karmy dla ptaków. Za każde przyniesione ziarenko dziękujemy w imieniu swoim i wszystkich naszych ćwierkających przyjaciół.  Przygotowana karma zawiśnie w naszym szkolnym ogrodzie!

Aby pobudzać naszą kreatywność, zorganizowaliśmy także zbiórkę kolorowych gazet i czasopism. Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy, wkrótce pokażemy, co można z nich wykonać. Mamy głowy pełne pomysłów!

A teraz czekamy na luty i zbliżające się FERIE ZIMOWE, czas zasłużonego odpoczynku dla wszystkich!