PRZEMOCY W INTERNECIE MÓWIMY NIE!

Mówimy STOP hejtowi!

Dzisiaj uczniowie  klas siódmych i ósmych naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym spotkaniu na temat bardzo aktualny - mowy nienawiści w internecie, czyli hejtu.

Spotkanie rozpoczęła pani Katarzyna Olobry - Księżak - dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 20, która przybliżyła pojęcie hejtu oraz jego wpływu na  codzienne funkcjonowanie człowieka. Przypomniała młodzieży, jak warto reagować na hejt oraz do kogo ofiary hejtu mogą zwrócić się po pomoc.

Następnie głos zabrała młoda dziennikarka pani Maja Staśko, która doświadczyła długotrwałego hejtu, opowiedziała o jego psychicznych konsekwencjach oraz walce z nim.

Ważnym momentem podczas spotkania było wystąpienie prawnika pana Marcina Kruszewskiego - twórcy kanału na youtube "Prawo Marcina", który opowiedział o prawnych konsekwencjach hejtu.

Podsumowaniem wydarzenia była projekcja krótkiego filmu pt. "Mówimy STOP hejtowi!".

Spotkanie zostało przygotowane przez Bibliotekę Publiczną Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną nr 20 oraz Młodzieżową Radę Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.

Dziękujemy za możliwość udziałusmile

LINK DO FILMU