Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

MARZEC W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Początek marca był powrotem do szkoły

po zasłużonym zimowym odpoczynku...

Już w pierwszym tygodniu marca ochoczo zabraliśmy się do nauki przez zabawę.

Wykonaliśmy prace plastyczne, aby przywołać wiosnę  i zmieniliśmy dekoracje z zimowych na wiosenne.

Ósmego marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Składaliśmy życzenia sobie nawzajem oraz naszym Paniom  . Poznaliśmy historię święta, sylwetki znanych kobiet, a także wykonaliśmy laurki i dekoracje.

Mimo pierwszego wiosennego ocieplenia nadal pamiętaliśmy o dokarmianiu naszych szkolnych skrzydlatych przyjaciół.

Wychowankowie naszej świetlicy w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch” z radością powitali  wiosnę podczas  biegu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Pod opieką p. Sylwii oraz p. Edyty wspaniałe dzieciaki przebiegły cały kilometr!!! Brawo MY!!! A po biegu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom oraz zasłużoną słodką niespodziankę. Do radosnego świętowania przyczyniły się również zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, gdzie mieliśmy możliwość obserwacji w szkolnym ogrodzie budzącej się do życia przyrody.

W chłodniejsze dni w świetlicowych salach nadal królują klocki, konstrukcje, gry i zabawy stolikowe, a także krzyżówki, łamigłówki i zagadki. Poznaliśmy także „Smerfy”  - naszych miniaturowych niebieskich przyjaciół i wykonaliśmy cudowne plastelinowe figurki- całą Smerfową wioskę.

Przygotowaliśmy także świąteczne kartki oraz mnóstwo różnych ozdób i gadżetów na szkolne kiermasze. Dzięki temu mogliśmy wziąć czynny udział w pomocy potrzebującym i poznaliśmy moc pomagania. smile

Odkrywając kolejny kraj europejski, odwiedziliśmy wirtualnie Portugalię,  poznaliśmy jej zabytki oraz portugalskie ciekawostki. Zapoznaliśmy się z symbolami narodowymi jednego z najstarszych państw europejskich oraz poznaliśmy portugalską legendę narodową o czarnym kogucie.

A na koniec marca czekała nas niespodzianka! Nasza szkolna piaskownica zapełniła się trzema tonami świeżutkiego piasku i nowymi zabawkami.

Bardzo dziękujemy za ten wspaniały prezent Radzie Rodziców SP 150.

Do zobaczenia w kwietniu!