Tydzień Świadomości Dysleksji

18 – 22 listopada 2019 r.

Miniony tydzień upłynął nam pod hasłem DYSLEKSJI.

Dużo rozmawialiśmy o tym, czym jest ta dysfunkcja,

w jaki sposób się objawia i dlaczego dyslektyków trzeba bardzo wspierać.

Tydzień rozpoczęliśmy od czytania ulubionych powieści. W poniedziałek poloniści na każdej lekcji czytali swoim uczniom fragmenty przygód o Mikołajku oraz powieści Adama Bahdaja.

We wtorek odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Chętni uczniowie prezentowali fragmenty swoich ulubionych tekstów.

W środę zorganizowaliśmy Rodzinny Konkurs Ortograficzny. Test z trudnościami ortograficznymi rozwiązywali wspólnie rodzice i dzieci. Była to świetna zabawa.

Czwartek był Dniem Ortografii. Rozwiązywaliśmy rebusy, zagadki, pisaliśmy dyktanda i utrwalaliśmy pisownię trudnych wyrazów.

Piątek był dniem pod hasłem Sławni Dyslektycy. Na ten dzień poloniści lub chętni uczniowie przygotowali prezentacje na temat znanych, sławnych osób, które od dzieciństwa zmagały się z dysleksją.

Po tym tygodniu wiemy już na pewno, że dysleksja nie jest w stanie powstrzymać nikogo przed osiągnięciem celu. Każdy może osiągnąć sukces.

W dniach 4-15 listopada 2019 roku odbył sie także plebiscyt na "Nauczyciel Mistrz w oczach Ucznia z dysleksją".

W drodze głosowania uczniowie z dysleksją wyłonili nauczycieli "Mistrzów" w następujących kategoriach:

• Pani Agnieszka Tarapata - Mistrz wielkiego serca, Mistrz koncentracji i spokoju, Mistrz ładnego pisma oraz Mistrz słuchania.
  • Pan Krzysztof Łapa - Mistrz sokoli wzrok