MARZEC W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Marzec w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy od spotkania z historią...

Dnia 1 marca, w ramach edukacyjnych zajęć świetlicowych uczniowie spotkali się z nauczycielem historii, który przybliżył nam bohaterstwo Żołnierzy „Wyklętych”. Na zakończenie spotkania odbyliśmy symboliczny bieg na 1963 m, by uczcić pamięć Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. Dziękujemy za żywą lekcję historii!

Następnie świętowaliśmy Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn. Z tej okazji powstały w salach świetlicowych okolicznościowe dekoracje, a w czasie zajęć rozmawialiśmy na temat zawodów wykonywanych przez kobiety oraz mężczyzn we współczesnym świecie.

Odkrywając kolejny kraj europejski, poznaliśmy Portugalię. Odbyliśmy wirtualną wycieczkę po kraju, poznając jego zabytki oraz portugalskie ciekawostki. Zapoznaliśmy się z symbolami narodowymi jednego z najstarszych państw europejskich oraz poznaliśmy portugalską legendę narodową o czarnym kogucie.

Wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej i pachnącej pory roku. Na zajęciach plastycznych powstały wiosenne gazetki oraz dekoracje, które przyozdobiły świetlicowe sale. Uczniowie wykonali również świąteczne kartki na kiermasz. Do radosnego świętowania przyczyniły się również zabawy ruchowe na dworze, gdzie mieliśmy możliwość obserwacji w szkolnym ogrodzie budzącej się do życia przyrody.

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny klasa 3a wzięła udział w biegu zorganizowanym przez panie: Sylwię Młodecką, Edytę Górkiewicz i Iwonę Radgowską. Dzieci wystartowały na dystansie jednego kilometra. Po zakończeniu biegu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę.

W związku z wojną w Ukrainie podjęliśmy gesty solidarności z osobami walczącymi o wolność ojczyzny i uciekającymi przed agresją. Świetlica powitała uczniów z Ukrainy, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole. Podczas zajęć tematycznych rozmawialiśmy o sposobach pomocy naszym sąsiadom w tym trudnym czasie oraz o swoich uczuciach i emocjach.

W dniach  16 - 23 marca panie: Elżbieta Grajek, Sylwia Młodecka, Edyta Górkiewicz zorganizowały dla uchodźców z Ukrainy zbiórkę środków czystości i higieny osobistej oraz artykułów dla dzieci i niemowląt.

Dziękujemy za ofiarność, wsparcie i okazane serce!