• Odwiedziny: 8194094

KWIECIEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Kwiecień w świetlicy szkolnej był czasem spotkania z książką…

Najpierw świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (2 kwietnia), a następnie obchodziliśmy Światowy Dzień Książki (23 kwietnia). Z tej okazji  odbyły się niecodzienne zajęcia, których głównym bohaterem była książka. Nie zabrakło wspólnego czytania oraz prac, w których uczniowie polecali książki, które - ich zdaniem - wato przeczytać.

Podróżując po krajach europejskich poznaliśmy Chorwację. W czasie „zajęć otwartych” - w obecności: pani dyrektor D. Zawadzkiej, pani wicedyrektor M. Jasek oraz kierownika świetlicy p. E. Grajek -  wychowawczyni świetlicy p. S. Młodecka opowiedziała dzieciom o Chorwacji, jej zabytkach, kulturze
i przyrodzie. Uczniowie wysłuchali hymnu Chorwacji, a na zakończenie zajęć pokolorowali flagę tego państwa.

Następnie przygotowywaliśmy się do Wielkanocy - święta radości oraz wiosennego nastroju. Podczas zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie mieli okazję porozmawiać o zwyczajach, tradycjach i potrawach związanych ze świętami Wielkiej Nocy. Powstały również własnoręcznie wykonane świąteczno-wiosenne ozdoby i dekoracje. W tym czasie w świetlicy odbyły się kolejne „zajęcia otwarte”, które przeprowadziła p. E. Górkiewicz. Uczestniczące w zajęciach dzieci z kl. IA oraz kl. IB, a także pani  wicedyrektor P. Świętochowska – Łaziuk i pani S. Młodecka wykonały własne kartki z okazji Świąt Wielkanocnych.

Po powrocie z wiosennej przerwy świątecznej przygotowywaliśmy się do obchodów Światowego Dnia Ziemi. W ramach zajęć edukacyjnych przeprowadzone zostały pogadanki na temat tego co dobre, a co złe dla naszej planety. Uczniowie rozwiązywali quizy i rebusy nawiązujące do tematyki ekologicznej, utrwalając właściwe eko-nawyki i postawy. Z inicjatywy wychowawczyń świetlicy delegacja SP 150 wzięła udział w ploggingu, czyli bieganiu połączonym ze sprzątaniem lasu bemowskiego. Nauczyciele własnym przykładem pokazują i uczą, że biegając, można być eko!

Zajęcia świetlicowe to również czas zabawy, która pozwala na zdobywanie nowych umiejętności
i sprawności. W czasie deszczowej pogody uczniowie klasy IA grali w  wymyśloną przez siebie i własnoręcznie wykonaną  grę dotyczącą różnych dyscyplin sportowych. W czasie zabaw swobodnych nie zabrakło ulubionych przez dzieci  gier planszowych oraz budowli konstrukcyjnych z klocków. Przy tej okazji dziękujemy Jankowi z klasy 7c, który podzielił się z młodszymi kolegami i koleżankami ze świetlicy swoimi książkami, grami, klockami i samochodami.

Przekazane dary sprawiły dzieciom wiele radości!