• Odwiedziny: 8191421

MAJ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Przedostatni miesiąc nauki rozpoczęliśmy w świetlicy od zajęć na temat świąt majowych...

Zdobyliśmy wiadomości na temat 1 Maja – Święta Pracy, 2 Maja – Dnia Flagi RP oraz 3 Maja – Święto Konstytucji. Utrwalaliśmy symbole narodowe oraz wykonaliśmy prace plastyczne, które ozdobiły szkolniaczkowe gazetki.

W dniu 4 maja uczniowie klas IA i IB wzięli udział w biegu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Bieg zorganizowały panie Edyta Górkiewicz i Sylwia Młodecka. W biegu, wraz z pierwszoklasistami udział wzięła pani wicedyrektor Małgorzata Jasek. Po zakończeniu biegu uczniowie otrzymali dyplomy i słodką nagrodę.

Z okazji 56 urodzin naszej szkoły wychowawcy przygotowali wyroby na kiermasz ekologiczny. Powstały zakładki do książek, kartki okolicznościowe, magnesy oraz breloki. Cieszymy się, że świetlicowe rękodzieło przyczyniło się do pozyskania środków, które przeznaczone zostały na pomoc dla podopiecznych Hospicjum Domowego w ramach kampanii „Pola Nadziei”.

Podczas zajęć edukacyjnych z cyklu „Poznajemy kraje europejskie” wyruszyliśmy w podróż do Włoch, poznając ciekawostki oraz zakątki tego pięknego kraju. Następnie odkrywaliśmy tajemnice kosmosu.

26 maja obchodzimy ważne święto, dlatego w naszej świetlicy nie zabrakło upominków dla kochanych Mam.

Majowe dni witały nas wspaniałą pogodą, więc dużo więcej czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Nie tylko zabawy i rekreacja odbywały się w słonecznych promieniach, ale również zajęcia koła szachowego i taneczne - zumba.

Jak co roku, w okresie wiosenno-letnim, pani Sylwia Młodecka gromadzi wokół kasztanowca wszystkich wychowanków świetlicy, aby propagować wśród nich czytelnictwo. Niezmiennie od lat czyta dzieciom książki wspaniałego autora Roalda Dahla.

W ramach realizacji projektu „Pomoc Ukrainie” - dzięki zaangażowaniu Pani Elżbiety - mamy Krystiana z klasy 3C oraz współpracy z Fundacją im. Leopolda Kronenberga - nasza świetlica została doposażona w materiały do zajęć plastyczno-technicznych, zabawki, artykuły biurowe oraz sprzęt sportowy. Za otrzymane akcesoria SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Z racji, że to już przedostatni miesiąc roku szkolnego, rozpoczęliśmy odliczanie dni do wakacji Uśmiech