WITAMY KOLONISTÓW Z ŁUKOWA

W dniach 16 – 24 lipca 2023 r. Szkoła Podstawowa nr 150 była organizatorem kolonii „Lato w mieście” dla wyjątkowych gości. Uczestnikami wypoczynku letniego byli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Łukowie.

Podczas tygodniowego pobytu dwunastoosobowa grupa uczniów wraz  z opiekunami zwiedzała stolicę Polski – Warszawę i poznawała jej historię, zabytki oraz najpiękniejsze zakątki.

Na uczniów czekało wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Żydowskiego Instytutu Historycznego, Muzeum Techniki, Muzeum Azji i Pacyfiku,  Muzeum Wojska Polskiego oraz Zamku Królewskiego.

Nie zabrakło również miejsca na aktywne spędzanie czasu wolnego, czyli spacery po warszawskiej Starówce, Ogrodzie Saskim czy Łazienkach Królewskich, wyjście na basen oraz gry i zabawy sportowe prowadzone przez instruktorów wychowania fizycznego.

Zaplanowano również wiele rozrywek towarzyskich, m.in. wyjście na pizzę, do restauracji McDonald’s czy na lody do kawiarni.

Popołudnia i wieczory przeznaczone były na relaks oraz kreatywne zajęcia plastyczne z instruktorami.

Miłą niespodzianką dla kolonistów była wizyta w Urzędzie Dzielnicy Bemowo u zastępcy burmistrza pana Piotra Kobierskiego oraz pani Katarzyny Niedźwieckiej – naczelnika Wydziału Sportu i Rekreacji. Uczniowie dostali upominki i wykonali pamiątkowe fotografie.

Tydzień szybko minął i nieubłaganie nadszedł czas pożegnania. Nasi goście  w pięknie podziękowali za wspólnie spędzony czas oraz wielkie zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły.

Zabrali ze sobą miłe wspomnienia i obiecali, że jeszcze nas odwiedzą.