Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

WRZESIEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Pożegnanie lata...

W roku szkolnym 2023/2024  rozwijamy  zainteresowania dziedzictwem cywilizacyjnym  i kulturowym Europy poprzez legendy europejskie oraz ćwiczymy umiejętności uważności i spokoju w życiu codziennym. Będziemy systematycznie realizowali dwa główne bloki tematyczne:

1. Ja-ty-my- obywatele Europy! - legendy europejskie, różnice kulturowe - wspólne wartości” oraz
  2. „Moje Supermoce – uważność i spokój”.

Wrzesień rozpieszczał nas ciepłą, letnią pogodą więc upłynął nam na wakacyjnych wspomnieniach, grach i zabawach integracyjnych oraz poznawaniu zwyczajów i tradycji naszej świetlicy. Rozmawialiśmy na temat obowiązujących regulaminów, omówiliśmy zasady bezpieczeństwa sanitarnego, higieny, zdrowia, zasad zachowania i poruszania się po szkole i poza nią.

Dużą radość sprawiały uczniom zajęcia na świeżym powietrzu, piłka nożna, zabawy ruchowe przy muzyce, zumba, zabawy podwórkowe, ale również zajęcia plastyczne, czytelnicze i konstrukcyjne. Świetliczaki kochają różnego rodzaju klocki! Na początku września naszą świetlicę odwiedzili trenerzy z klubu Kuma Judo, którzy przeprowadzili zajęcia pokazowe z judo dla dzieci ze świetlicy.

Żegnając lato, powitaliśmy jesień - porę roku pełną ciepłych kolorów, które pozwoliły nam stworzyć oryginalne dekoracje, dzięki którym nasze sale nabrały wyjątkowego jesiennego charakteru.

Tradycyjnie też świetlica włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”. Warto również wspomnieć, że panie Edyta i Sylwia po raz kolejny brały udział w ploggingu , czyli akcji zbierania śmieci podczas biegania.

Wszystkim Uczniom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy dobrej i bezpiecznej zabawy w kolejnych miesiącach.