ŚWIĘTO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 150

80 lat temu …

1 sierpnia 1944 r.

8 maja odbyły się uroczyste obchody Święta Szkoły Podstawowej nr 150, podczas którego wspominaliśmy 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W oficjalnej części wzięli udział wspaniali goście, a wśród nich: pani Małgorzata Boerner - przewodnicząca Rady Rodziców, pan Maciej Wójtowicz -zastępca burmistrza Dzielnicy Bemowo,  p. Jan Boerner - wnuk Ignacego Augusta Boernera oraz przyjaciel naszej szkoły, p. Maksymilian Ciszkowski - radny Dzielnicy Bemowo, absolwent naszej szkoły.

Dzisiejsze wydarzenie rozpoczęło cykl uroczystości, których zwieńczeniem będzie apel pamięci przygotowany przez uczniów naszej szkoły na początku roku szkolnego 2024/2025.

Powstanie Warszawskie stało się ogromną inspiracją dla wielu twórców.  Podczas uroczystości mogliśmy wzruszać się najpiękniejszymi strofami oraz pieśniami o męstwie Polaków w wykonaniu naszych uczniów. Tego dnia odbyły się trzy uroczyste apele, a wychowawcy w salach oraz świetlicy szkolnej prowadzili zajęcia historyczno - plastyczne.

Święto Szkoły to bardzo ważny dzień dla całej społeczności szkolnej – uczniów, nauczycieli i rodziców. Jest też znakomitą okazją, aby podsumować część konkursów, które odbyły się w bieżącym roku szkolnym.

Nagrody za konkursy dla naszych uczniów i słodkie niespodzianki dla artystów ufundowała Rada Rodziców. Bardzo dziękujemysmile

Oto wyniki konkursów:

VIII edycja Dzielnicowego Konkursu „Potyczki matematyczne” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st Warszawy pani Urszuli Kierzkowskiej oraz Przewodniczącego Rady Dzielnicy Bemowo pana Jarosława Dąbrowskiego.

I miejsce Paweł Misztal – uczeń Szkoły Podstawowej nr 316

II miejsce Jan Kurowski –  uczeń Szkoły Podstawowej nr 316

III miejsce  zajęło dwoje uczniów: Szymon Kosak – uczeń Szkoły Podstawowej nr 316

oraz Alicja Korkuć – uczennica Szkoły Podstawowej nr 150

Turniej Siatkówki o Puchar Ignacego Augusta Boernera przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych dzielnicy Bemowo.

I miejsce  - Szkoła Podstawowa nr 150

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 341

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 350

IV miejsce Niepubliczna Szkoła Podstawowa Gaudeamus

Zwycięska drużyna naszej szkoły to: Anna Zieja, Alicja Romanowska, Alicja Korkuć, Hanna Strzeżysz, Kevin Iwanicki, Aleksander Tkacz, Tomasz Truś, Tymon Bargielski

Wyniki  Konkursu Recytatorskiego Poezji Powstańczej

I  miejsce -   ex aequo Laura Gierlach i Bruno Głowacki - uczniowie  kl. 5a

II miejsce - Natalia Pływaczewska – uczennica kl. 6b

III  miejsce  - Julia Domin - uczennica kl. 5a

Wyróżnienia

Weronika Trojanowska i Krzysztof Filipkowski - uczniowie kl. 4a   oraz Laura Morsy – uczennica kl. 7c

Wyniki Konkursu Plastycznego

Kategoria klas 1-3

I miejsce ex aequo- Kornelia Kapka kl. 2b i Marcelina Hencel kl. 3d

Kategoria klas 4-5

I miejsce Szymon Boman kl. 5e z mamą Małgorzatą Boman

II miejsce Liliana Kapka kl. 4d

III miejsce Julia Domin kl. 5a z tatą Danielem Dominem

Kategoria klas 6-8

I miejsce Filip Kamiński kl. 6a z mamą Magdaleną Kamińską

II miejsce Anna Młodzianowska kl. 7c

III miejsce bracia Piotr i Jakub Gardoccy

Wyniki Konkursu  Vex Robotics

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 150 zajęła 7. miejsce w Polsce.

Szymon Mania kl. 8b,  Filip Kamiński kl.  6a,  Igor Capogna kl. 6c, Ignacy Strózik kl. 6c.

Członkowie zespołu to jeszcze: Nina Sęktas 4c, Olga Sęktas 6a, Paweł Nowicki 6a, Stanisław Safiańczuk 6a, Seweryn Niewiadomski 6a.