VEX IQ Robotics Competition Polish National Championship

Brawa dla naszej drużyny!

Szybki rozwój technologii wymusza na nas ciągłe zmiany. Ważną rolę w szkole odgrywa technologia informatyczna, która jest kluczowym elementem w przygotowaniu młodych ludzi do wyzwań przyszłości. Udział w zawodach robotycznych VEX Robotics umożliwia uczniom, nauczycielom i rodzicom zgłębianie fascynującego świata robotyki.

8 marca 2024r. odbyły się VEX IQ Robotics Competition Polish National Championship- zawody, w których ponad 100 uczestników z 18 drużyn zmierzyło się w dwóch dyscyplinach: Full Volume oraz Robot Skills Challenge.

Przygotowania do rywalizacji trwały już od września ubiegłego roku, a wstępne dzielnicowe rozgrywki przygotowujące do dzisiejszych zawodów Vex Robotics odbyły się 24 lutego.

Pierwsza konkurencja polegała na zbieraniu i wrzucaniu klocków do bramek przez robota sterowanego padem. Następnie na zawodników czekał autonomiczny przejazd robota i zbieranie przez niego klocków. Ostatni etap to sojusze – dwa roboty rywalizują w ramach wyzwania Teamwork Challenge w 60-sekundowych meczach zespołowych.

Nasi uczniowie z robotem o imieniu „Robi”, którego sami skonstruowali i zaprogramowali,  zajęli 7 miejsce w Polsce.

Brawa dla nich i opiekuna drużyny pani Bożeny Krzak!

Nagrody dla uczniów zafundowała Rada Rodziców. DZIĘKUJEMY!

Konkurs VEX Robotics to świetny sposób na pokazanie uczniom cennych umiejętności miękkich, takich jak komunikacja, współpraca i zarządzanie czasem. Projekt przygotowuje młodych konstruktorów do roli przyszłych innowatorów.